Nacházíte se: Návody, tipy, triky
facebook

KAMENNÝ OBCHOD:

Creative IC Praha, s.r.o.
Dr. Marodyho 912/16
196 00 Praha 9 - Čakovice

Tel/fax: 266 310 617
mobil: 607 937 934
E-mail: creative@icpraha.cz

Návody, tipy, triky

Rádi bychom Vám usnadnili práci, a proto zde budeme zveřejňovat návody, pomocí kterých si jednoduše vyrobíte své vlastní obrázky, náramky, košíky či jiné výrobky.

Exploding box

Malým dárkem může udělat člověk velkou radost a proto si dnes ukážeme, jak vyrobit originální krabičku, jíž se v současné době říká exploding box a která se stane originálním obalem na dárek (k narozeninám či svátku, k sňatku nebo jen pro krásný den). Stejně tak můžete tuto krabičku proměnit s několika úpravami v minifotoalbum, které bude samo o sobě krásným dárkem. Nápadům se meze nekladou. 

1. Pusťme se tedy do tvoření Na naši krabičku budeme potřebovat korpus krabičky a víčka, které si můžete přímo zakoupit nebo vyrobit z kartonu v potřebné velikosti. Hodit se nám budou vzorované i jednobarevné papíry více gramáží, různé přízdoby a stužky, potřebujeme také oboustrannou lepící pásku, z pomůcek pak pravítko, tužku, řezačku, nůžky, tavnou pistoli

2. My budeme pracovat s korpusem krabičky o velikosti strany 10 cm. Krabičku i víčko si naohýbejte podle vyznačených linií. Nejprve ozdobíme vnější stranu krabičky a víčka - ze vzorovaného papíru si nařežeme 6 čtverečků o velikosti 9x9 cm (boky, dno a víčko krabičky) a 4 obdélníčky o velikosti 9x1,5cm (boky víčka).

3. Přilepíme oboustrannou lepící páskou (pokud máme papír s textem, dbáme na to, aby po sestavení krabičky nebyl text "vzhůru nohama"). Nelepte tekutým lepidlem, krabička by se vám mohla zvlnit.

4. Nyní si nařežeme z dalšího připraveného vzorovaného papíru 4 čtverečky o velikosti 9x9,5cm na vnitřní stěny krabičky a 2 čtverečky 9x9cm na dno a vnitřní stranu víčka (vnitřní boky víčka jsme nezdobili, pokud chcete, můžete je ozdobit také). Nalepíme (nezapomeňte, dbáme na směr textu nebo obrázků).

5. Slepíme víčko krabičky do požadovaného tvaru pomocí oboustranné lepící pásky.

6. Teď se pustíme do vnitřku krabičky - na dno jsme vytvarovali  a přilepili přihrádku z tvrdšího kartonu, kam později vložíme peníze nebo vstupenku na "kulturu", na dvou bočních stěnách jsou přilepené stužky, kterými přivážeme čokoládičky pro sladký den, na dalších dvou stěnách jsou kapsičky třeba na kartičky s blahopřáním, vzkazy nebo fotografie.

7. Přilepíme přízdoby, případně stužky, provázky. Ozdobíme dle potřeby a fantazie nebo podle toho, co se hodí k tématu dárku.

8. Naplníme a dáme stranou, abychom čokoládičky nesnědli dřív, než dokončíme víčko krabičky ;-)

9. Nyní přišlo na řadu víčko, které by mělo být "korunou" našeho díla. Skládáme mašličky, kytičky a další přízdoby tak dlouho, dokud neuznáme, že je to právě teď to pravé ořechové (i naše přízdoby původně přichystané jsme nakonec vyměnili za jiné, které se nám v tu chvíli zdály vhodnější - kytičky jsou vyrobeny technikou quilling). Pak se chopíme lepící pásky, na větší přízdoby můžeme použít i tavnou pistoli a vše dokonale přilepíme.

10. Poté už se kocháme naším výtvorem a radujeme se z povedené práce.

Krásný den :-)

 

 

Exploding box
Exploding box
Exploding box
Exploding box
Exploding box
Exploding box
Exploding box
Exploding box
Exploding box
Exploding box
< Zavřít

Chryzantéma jako živá

Je tady podzim a k podzimu patří i chryzantémy. Dnes jsme si proto pro vás připravili fotonávod na výrobu chryzantémy z foamiranu, která bude vypadat jako živá.

Foamiran je jemná pěnovka původem z Iránu, která je určena především na výrobu květin. Prodává se barevný, ale lze jej dobarvovat a stínovat barvami (suché nebo olejové pastely, akrylové barvy). Tvaruje se za tepla (žehlička, horkovzdušná pistole), dál pak třeba pomocí šablon a různých pomůcek, často se tvary po zahřátí rychle poskládají a žmoulají mezi prsty, tím se stávají ještě tenčí. Výrobky se lepí a kompletují pomocí tavné pistole, vteřinovým lepidlem nebo speciálním lepidlem na pěnovku.

 

Na výrobu naší chryzantémy budete potřebovat:

Materiál: bílý nebo smetanový foamiran (případně speciální pěnovku na výrobu květin) a kousek zeleného (nemusí být), olejové pastely, kousek alobalu, drátek, zahradnická lepenka

Pomůcky: nůžky, olejové pastely, žehlička, tavná pistole, kuchyňské houbičky, dvě kuličky (prům. cca 2 a 4 cm)

 1. Z foamiranu si vystřihnete 3 kolečka prům. 7,5cm, 2 kolečka prům. 6cm a 2+1 (zelené) kolečka prům 4,5cm. Všechna kolečka dvou menších průměrů si po obvodě nastříháte na 16 dílků (střed zůstane prům.2,5cm), 3 největší kolečka si po obvodě nastříháte na 24 dílků (střed zůstane také cca 2,5cm). Každý dílek si shora zastřihnete do oblé špičky a vzniknou vám pěkné okvětní plátky.
 2. Nyní je na řadě barvení. Pomocí houbičky roztíráme směrem od středu ke kraji lístků nejprve žlutý pastel, poté tmavě okrový a na vnější okraj nanášíme oranžový pastel. Pokud se vám stane nehoda a nějaký ten lísteček se při barvení odtrhne, nic se neděje. Ani příroda není dokonalá a v tom množství lístečků se nějaká ta jedna mezírka ztratí. Jen jich nesmí být moc.
 3. Nezapomeňte ani na hranu lístků, aby neprosvítal světlý foamiran.
 4. Máte nabarveno, zapněte žehličku (2 tečky bez napařování). U všech koleček dvou větších průměrů zahřejete každý jednotlivý lístek zvlášť a ihned přehnete v prstech podélně na polovinu. Poté si připravíte k ruce suchou a čistou houbičku a kuličky. Vytvarovaný celý okvětní plátek opět lehce nahřejete (spíš střed plátku), ihned položíte na houbičku a pomocí kuličky vmáčknete do houbičky. Odložíte a tvarujete další.
 5. Plátky nejmenšího prům. nahříváte jen celé, nikoliv jednotlivé lístečky, položíte na houbičku a vmáčknete pomocí kuličky dovnitř. Krásně se vám stočí téměř do kuličky. Poté ještě vyndáte kuličku a plátek podržíte v prstech pevně stočený do kuličky, aby držel tvar
 6. Z kousku alobalu si vyrobíte kuličku takového průměru, aby se schovala do nejmenšího okvětního plátku.
 7. Na řadu přichází kompletace květu. Nejprve vlepíte do středu nejmenšího okvětního plátku alobalovou kuličku. Lepidlo nanesete i na horní část a přitisknete okvětní lístečky tak, aby kulička nebyla vidět. Postupně lepíte okvětní plátky podle velikosti od nejmenších po ty největší. Lepidlo nanesete na celý střed. Nakonec nalepíte do spodu zelený kališní plátek, který jste tvarovali stejně jako nejmenší okvětní plátky. Pokud chcete květ použít na sponu, brož, čelenku apod., jste s prací u konce. Stačí jen podle šablony nebo podle ruky vystřihnout list, dobarvit, vytvarovat a přilepit ke spodní straně květu.
 8. Pokud byste chtěli udělat chryzantémy další a dát si celou kytici do vázy, musíte ještě vyrobit stonek. Na jednom konci drátku necháme 1cm a zbytek omotáme zahradnickou lepenkou. Přilepíme lístek. Na konec drátku bez lepenky nanesete trošku lepidla a vpíchnete do spodu květu. A teď už máte první chryzantému zcela hotovou.

Vypadá jako živá, co říkáte? ;-)

Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
< Zavřít

Kytičky z lýka

Dekorační kytičky z lýka můžete vyrábět i s odrostlejšími dětmi.

Dají se nejen navěsit na suché větvičky nebo navléknout na špejle a ve váze pak ozdobit třeba slavnostní stůl. Můžou se z nich stát i neobvyklé brože na kabelu ...

 1. K jejich výrobě potřebujeme formu, barevné lýko a jehlu s velkým ouškem.
 2. Jeden konec lýka zachytíme do výřezu.
 3. Začneme obtáčet kolíčky do „osmičky“ přes střed formy.
 4. Bohatší kytička bude, když obtočíte lýko 2x dokola formy. V případě, že máme krátké lýko, navážeme obyčejným uzlíkem (dobře utáhnout!).
 5. Druhý konec potom také zasuneme do výřezu.
 6. Nyní si vezmeme druhou barvu a postupujeme stejným způsobem jen s tím rozdílem, že obtáčíme menší „kolečko“ z kolíčků. Tady stačí obtočit jednou dokola.
 7. Konec opět zasuneme do výřezu.
 8. Další lýko navlékneme do jehly a jednotlivé lístečky kolem středu prošijeme zadním stehem. Stehy opět důkladně utahujeme, aby se nám na konci kytička nerozpletla.
 9. Po obšití nám oba konce zůstávají na spodní (zadní) straně.
 10. Uděláme na nich pevný dvojitý uzel a konce zastřihneme.
 11. Uvolníme konce, které byly v zářezu a kytičku opatrně sundáme z formy.
 12. Tyto konce nyní zastřihneme těsně u stehu (nyní poznáme, jak pevně jsme stehy utahovali).
 13. Jednotlivé lístečky rozvolníme, aby byla kytička dokonalá.
 14. První kytička je na světě! Barevné variace, hustota okvětních lístků a tvar obšití středů už je teď jen na vás J

Kytička nemusí být vždy kulatá …( v nabídce je kulatá i  čtvercová forma)

 

Kytičky z lýka
Kytičky z lýka
Kytičky z lýka
Kytičky z lýka
Kytičky z lýka
Kytičky z lýka
Kytičky z lýka
Kytičky z lýka
Kytičky z lýka
Kytičky z lýka
Kytičky z lýka
Kytičky z lýka
Kytičky z lýka
Kytičky z lýka
Kytičky z lýka
Kytičky z lýka
< Zavřít

Dekorační polystyrenové koule

Jak jsme se sami přesvědčili při pořádání tvořivých dílen, výroba těchto dekorací spolehlivě zabaví nejen malé, ale i velké výtvarníčky.

Budeme potřebovat polystyrenovou kouli, barevný papír, raznici, barvy, štětec, špendlíky nebo lepidlo (podle toho, s jak starým dítětem tvoříme.

Nejprve si vysekáme raznicí tvary, které budeme na kouli dávat. Mohou to být různé kytičky, v zimě třeba i vločky.

Polystyrenovou kouli můžeme nechat bílou nebo si ji nabarvit takovou akrylovou barvou, aby na ní vynikly vysekané tvary. Pokud ji budeme barvit, pro lepší manipulaci si ji nejprve napíchneme na špejli.

Po zaschnutí barvy napichujeme kytičky špendlíky opět tak hustě, jak se nám to líbí. Při práci s malými dětmi raději kytičky lepíme lepidlem na savé materiály, aby se o špendlíky nezranily.

Takto ozdobíme nejen koule, ale třeba i věnečky nebo zvonečky.

 

Dekorační polystyrenové koule
Dekorační polystyrenové koule
Dekorační polystyrenové koule
Dekorační polystyrenové koule
Dekorační polystyrenové koule
< Zavřít

Papírové přání technikou scrapbooking

Také posíláte různá přání formou SMS? Nechcete zkusit pro změnu něco jiného? Co takhle papírové přání vlastnoručně vyrobené  přímo "na míru" adresátovi?

Připravili jsme pro vás jednoduchý návod na jeho výrobu. 

S krásnými papíry a raznicemi od nás to půjde jedna radost :-) 

Z téměř nepřeberného množství krásných papírů si vybereme jeden jako základ přáníčka, další pak na jeho ozdobení, raznice, stužku, nůžky, řezačku na papír a lepidlo nebo lepící pásku.

Vyrobíme si základ přáníčka, raznicí ozdobíme přední okraj, vystřihneme větší motivy a naměříme stužku.

Pomocí další raznice si připravíme malé motivy.

Vše poskládáme do konečné podoby a postupně nalepíme.

Přání je připraveno, aby někoho potěšilo.

Papírové přání technikou scrapbooking
Papírové přání technikou scrapbooking
Papírové přání technikou scrapbooking
Papírové přání technikou scrapbooking
Papírové přání technikou scrapbooking
< Zavřít

Nástěnné hodiny s krakelováním

Chystáte se na výměnu nástěnných hodin? Nekupujte je, vyrobte si vlastníma rukama takové, jaké nemá nikdo jiný. Záleží jen na vaší nápaditosti, Můžete ubrouskovat, oplétat, malovat nebo třeba šablonovat a krakelovat, tak jako my.

Budete potřebovat kulatou desku s dírou na hodinový strojek uprostřed, akrylové barvy, krakelovací lak, šablony s motivem a číslicemi, štětce a tupovací houbičky a samozřejmě hodinový strojek.

Připravenou desku si natřeme tmavou akrylovou barvou a necháme zaschnout.

Poté celou desku nebo tu část, kde chceme mít krakelování (popraskaný vzor), natřeme krakelovacím lakem. Opět necháme zaschnout.

Vezmeme druhou, světlejší akrylovou barvu a rychlými tahy natřeme opět celou desku. Nesmíme se vracet na již jednou natřená místa, protože bychom si přetřeli prasklinky, které někdy vznikají téměř ihned za natírajícím štětcem. Následuje další schnutí.

Nyní použijeme šablonu a umístíme ji do středu desky. Houbičkou natupujeme akrylovou barvu, necháme lehce "zavadnout".

Šablonu sejmeme.

Nyní přichází na řadu šablona s číselníkem. Postup je navlas stejný, jako u středového motivu.

Necháme zcela zaschnout. Opravíme případné drobné chybičky.

Namontujeme hodinový strojek a teď už zbývá vybrat na zdi to správné místo, aby bylo na hodiny pěkně vidět ;-)

Nástěnné hodiny s krakelováním
Nástěnné hodiny s krakelováním
Nástěnné hodiny s krakelováním
Nástěnné hodiny s krakelováním
Nástěnné hodiny s krakelováním
Nástěnné hodiny s krakelováním
Nástěnné hodiny s krakelováním
Nástěnné hodiny s krakelováním
Nástěnné hodiny s krakelováním
< Zavřít

Valentinka

Jak vyrobit visačku Valentinku: Je Váš partner/ka romantik ? Jestliže ano, jistě ocení malinkatou pozornost , kterou pro něj  vyrobíte sama/sám.

Pomůcky:  výseková šablony Memory Box štítky a  medailonek ,scrapbookový papír, embosovací pudr, razítko s písmem,horkovzdušná pistole, razítkovací polštářky Distress, barvy ve spreji Perfect Pearls Mists, krajková stuha, lepidlo v rolleru, papírové kvítky, tématicky laděné chipboards 

  1. Vyřízneme si na big Shotu visačku a srdce medailonek -  http://www.creative.icpraha.cz/254-vyrezavaci-sablona-memory-box-stitky-4ks-98514.html?kodProduktu=CRBS98514&zpet=id-16-2 , http://www.creative.icpraha.cz/240-vyrezavaci-sablona-poppy-srdce-medailonek.html?kodProduktu=CRBS1189&zpet=id-16-1

2. Ve velikosti visačky potiskneme papír  razítkem písma potřený embosovacím inkoustem ,nasypeme pudr, sklepeme a vysušíme horkovzdušnou pistolí http://www.creative.icpraha.cz/312-razitka-cling-hc-dopis-background-15x11-5cm.html?kodProduktu=CRRZ3323&zpet=id-16-1, http://www.creative.icpraha.cz/557-embossing-horky.html, http://www.creative.icpraha.cz/557-poduska-docrafts-transparentni.html?kodProduktu=CREM550113&zpet=id-16-1

3. Přilepíme rámeček visačky rollerem http://www.creative.icpraha.cz/405-roller-lepidlo-7mmx8-5m-pentel-2ks-na-blistru.html?kodProduktu=CRSC030018&zpet=id-16-1

4. Obrys rámečku nabarvíme polštářkem Distress - http://www.creative.icpraha.cz/309-polst-distress-mini-set-4ks-40323.html?kodProduktu=CRRA40323&zpet=id-16-1 a rovněž nabarvíme i papírový medailonek a chipboards http://www.creative.icpraha.cz/389-vyrezy-chipboards.html. Po zaschnutí přestříkáme barvou ve spreji Perfect pearls Mists http://www.creative.icpraha.cz/237-distress-spray-stain-ink-barva-57ml-antq-bronz.html?kodProduktu=CRBA42143&zpet=id-16-1

5. Visačku ozdobíme krajkovou stuhou http://www.creative.icpraha.cz/333-stuha-krajka-palick-8mm-rezna-73004.html?kodProduktu=CRST32934&zpet=id-16-1 , prostřihneme dírku, můžeme použít kleště na průchodky a dírku začistit průchodkou http://www.creative.icpraha.cz/408-kleste-crop-a-dile-punch-70907.html?kodProduktu=CRSC70907&zpet=id-16-1,http://www.creative.icpraha.cz/387-hrebicky-pruchodky.html

6.Na tenkou 3mm stuhu navlékneme připravene přízdoby a chipboard a zavážeme poutko na visačce. Doplníme ještě krajkovou mašličku a papírové mini kvítky- http://www.creative.icpraha.cz/375-kyticky-mini-blossoms-sede-24ks.html?kodProduktu=CRPE1481137&zpet=id-16-1, připevníme lepidlem v rolleru. A máme hotovo :-). 

Je pravda, že na takovou drobnůstku potřebujeme spoustu pomůcek, nicméně se Vám budou hodit při výrobě dalších visaček a přáníček nebo při technice Mixed media.

 

Valentinka
Valentinka
< Zavřít

Mozaikové srdce

Stále vymýšlíte nějaké dárky? Zkusili jste už mozaiku? Mozaikové srdíčko můžete darovat nejen k Valentýnu nebo ke Dni matek ... 

1.Na výrobu srdíčka budeme potřebovat polystyrenové srdíčko, barevné mozaikové kamínky, lepidlo na mozaiku, spárovací hmotu, kelímek, špachtličku a kuchyňskou houbičku.

2.Mozaikové kamínky lepíme lepidlem na povrch polystyrenového srdíčka nahodile nebo ve vzoru, který jsme si vybrali.

3.Mezi jednotlivými kamínky necháváme mezery, které později vyplníme spárovací hmotou. Necháme zaschnout.

4.Pro urychlení schnutí můžeme použít nějaký teplovzdušný ventilátor.

5.Mezitím si rozděláme práškovou spárovací hmotu s vodou podle návodu.

6.Špachtličkou nanášíme spárovací hmotu na srdíčko. Snažíme se, aby všechny mezery byly zaplněny.

7.Povrch uhladíme a necháme schnout volně na vzduchu. Při rychlém sušení by nám mohly vzniknout drobné trhlinky.

8.Až hmota lehce zatvrdne, začneme postupně vlhkou houbičkou otírat mozaikové kamínky. Opět necháme zavadnout. Otírání můžeme několikrát zopakovat, abychom kamínky co nejvíce očistili od hmoty, jen musíme dbát na to, abychom se co nejméně dotýkali hmoty a zbytečně ji nevymyli z mezer.

9.Omyté srdíčko necháme dokonale zaschnout a kamínky vyleštíme suchým hadříkem, aby se pěkně leskly.

Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
< Zavřít

Provázková kraslice

Nevíte, jaké letos vyrobit kraslice na velikonoční výzdobu? Zkusili jste už ty provázkové? Jestli se vám zdají pracné, přinášíme vám návod, podle kterého to zvládnou i malí školáci.

1. Na kraslici, jakou jsme vyráběli my, budete potřebovat polystyrenové vajíčko, jutový provázek (můžete použít bavlněný nebo zbytek vlny z pletení), oboustrannou lepící pásku, kousek mašličky, peříčko a nějakou kytičku nebo jinou ozdůbku. Na přilepení mašličky a ozdůbky můžete použít bílou lepící pastu nebo tavnou pistoli.

2. Nejprve si po obvodu vajíčka přilepíte oboustrannou lepící pásku. Nechávejte mezi jednotlivými páskami cca 2cm. Na naše vajíčko velikost 6cm jsme nalepili pásku křížem do čtyř stran. Pevně přitiskněte, aby konce lepenky neodstávaly.

3. Nyní si odlepte vrchní krycí vrstvu lepenky do cca poloviny vajíčka (kdybyste odlepili celou, lepící pásky by se "zašpinily" od chloupků z provázku a už by se na ně nic nepřilepilo).

4 Začněte namotávat provázek svrchu vajíčka, pěkně jednu řadu za druhou a v místě lepící pásky provázek jemně přimáčkněte.

5. Po zdolání poloviny vajíčka odlepte zbývající pásku a domotejte provázek až do konce vajíčka. 

6. Oba konce pořádně zamáčkněte (nebo zajistěte kapkou lepidla z tavné pistole). Vajíčko je připravené na konečné zdobení.

7. Nalepte ozdobnou mašličku (bílou lepící pastou nebo tavnou pistolí na konec a začátek stužky).

8. Přidejte ozdobičku - my jsme udělali bohatší mašličku z barevně odlišného provázku, přilepili peříčko a papírovou kytičku. Můžete nalepit třeba dřevěnou ozdůbku nebo i hezký knoflík.

9. Vajíčka naskládejte do ošatky. Pokud byste chtěli vajíčka zavěsit na větvičky, přilepte tavnou pistolí provázkové očko na horní část vajíčka. 

Provázková kraslice
Provázková kraslice
Provázková kraslice
Provázková kraslice
Provázková kraslice
Provázková kraslice
Provázková kraslice
Provázková kraslice
Provázková kraslice
< Zavřít

Quillingové vajíčko s kuřátkem

Blíží se Velikonoce, a tak přemýšlíme, čím letos vyzdobíme byt. Malými quillingovými vajíčky si můžeme ozdobit třeba vrbové větvičky ve váze ...

1. Budeme potřebovat proužky papíru o rozměrech 1cm x 30cm – 2 žluté, 1 bílý a 1oranžový, lepidlo na papír, štěteček nebo špejli, quillingový kolík, nůžky a podložku, do které lze zapíchnout špendlík, případně formu na kroužky (není nutné, můžeme tvořit tzv. od ruky).

2. Konec žlutého proužku zasuneme do zářezu na kolíku.

3. Natočíme celý proužek  na kolík, příliš neutahujeme a pak opatrně z kolíku sejmeme.

4. Z obou žlutých proužků zatočíme kolečka, která necháme „rozvolnit“ na jedno větší (budoucí tělíčko) a jedno menší kolečko (hlavička).

5. Konec kolečka přilepíme (cca 0,5cm), abychom zabránili dalšímu rozmotání.

6. Necháme zaschnout ; po zaschnutí středy kroužků u většího kolečka nasuneme k jedné straně

7. Protilehlou stranu zmáčkneme do špičky a tím vytvoříme tělíčko

8. Na menší kolečko přilepíme zobáček z oranžového proužku (cca 1cm dlouhý kousek přehneme v polovině a směrem od složené hrany ustřihneme do špičky)

9. Nožičky – oranžový proužek (cca 2cm dlouhý) přehneme v polovině a vystřihneme špičku směrem k přehnuté hraně, přehnutou hranu posuneme cca 0,5mm stranou a vzniknou nám 2 nožičky, boky mírně sestřihneme

10. Nožičky i hlavičku přilepíme k tělíčku - je potřeba „vycentrovat“, aby nám kuřátko nepřepadávalo

11. Na bílém proužku si označíme střed a celou jednu polovinu potřeme lepidlem

12. Druhý konec proužku přiložíme ke středové značce (vznikne nám kroužek) a postupně přilepujeme na lepidlem potřenou část

13. Vznikne nám kroužek s dvojitou stěnou, vytvarujeme jej tak, aby připomínal vajíčko

14. Dovnitř vlepíme kuřátko.

Hotovou dekoraci můžeme pověsit na mašličku, na vlasec nebo jen tak na větvičku.

Quillingové vajíčko s kuřátkem
Quillingové vajíčko s kuřátkem
Quillingové vajíčko s kuřátkem
Quillingové vajíčko s kuřátkem
Quillingové vajíčko s kuřátkem
Quillingové vajíčko s kuřátkem
Quillingové vajíčko s kuřátkem
Quillingové vajíčko s kuřátkem
Quillingové vajíčko s kuřátkem
Quillingové vajíčko s kuřátkem
Quillingové vajíčko s kuřátkem
Quillingové vajíčko s kuřátkem
Quillingové vajíčko s kuřátkem
Quillingové vajíčko s kuřátkem
< Zavřít