Nacházíte se: Návody, tipy, triky
facebookyoutube

KAMENNÝ OBCHOD:

Creative IC Praha, s.r.o.
Dr. Marodyho 912/16
196 00 Praha 9 - Čakovice

Tel/fax: 266 310 617
mobil: 607 937 934
E-mail: creative@icpraha.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

dno ovál 24x14cm

Návody, tipy, triky

Rádi bychom Vám zjednodušili rozhodování zda vyrobit či nikoliv a usnadnili práci tím, že zde budeme zveřejňovat naše návody, pomocí kterých si jednoduše vyrobíte své vlastní dekorace, obrázky či jiné výrobky. U některých výrobků najdete návod a fotonávod krok za krokem, u některých přidáme i videonávod na kanál youtube.

Provázková kraslice

Nevíte, jaké letos vyrobit kraslice na velikonoční výzdobu? Zkusili jste už ty provázkové? Jestli se vám zdají pracné, přinášíme vám návod, podle kterého to zvládnou i malí školáci.

1. Na kraslici, jakou jsme vyráběli my, budete potřebovat polystyrenové vajíčko, jutový provázek (můžete použít bavlněný nebo zbytek vlny z pletení), oboustrannou lepící pásku, kousek mašličky, peříčko a nějakou kytičku nebo jinou ozdůbku. Na přilepení mašličky a ozdůbky můžete použít bílou lepící pastu nebo tavnou pistoli.

2. Nejprve si po obvodu vajíčka přilepíte oboustrannou lepící pásku. Nechávejte mezi jednotlivými páskami cca 2cm. Na naše vajíčko velikost 6cm jsme nalepili pásku křížem do čtyř stran. Pevně přitiskněte, aby konce lepenky neodstávaly.

3. Nyní si odlepte vrchní krycí vrstvu lepenky do cca poloviny vajíčka (kdybyste odlepili celou, lepící pásky by se "zašpinily" od chloupků z provázku a už by se na ně nic nepřilepilo).

4 Začněte namotávat provázek svrchu vajíčka, pěkně jednu řadu za druhou a v místě lepící pásky provázek jemně přimáčkněte.

5. Po zdolání poloviny vajíčka odlepte zbývající pásku a domotejte provázek až do konce vajíčka. 

6. Oba konce pořádně zamáčkněte (nebo zajistěte kapkou lepidla z tavné pistole). Vajíčko je připravené na konečné zdobení.

7. Nalepte ozdobnou mašličku (bílou lepící pastou nebo tavnou pistolí na konec a začátek stužky).

8. Přidejte ozdobičku - my jsme udělali bohatší mašličku z barevně odlišného provázku, přilepili peříčko a papírovou kytičku. Můžete nalepit třeba dřevěnou ozdůbku nebo i hezký knoflík.

9. Vajíčka naskládejte do ošatky. Pokud byste chtěli vajíčka zavěsit na větvičky, přilepte tavnou pistolí provázkové očko na horní část vajíčka. 

Pro toho, kdo raději sleduje videa, máme i tuto možnost https://www.youtube.com/watch?v=hMDCDgaxjFc 

Veselé Velikonoce ;-) 

Provázková kraslice
Provázková kraslice
Provázková kraslice
Provázková kraslice
Provázková kraslice
Provázková kraslice
Provázková kraslice
Provázková kraslice
< Zavřít

Madeirová kraslice zdobená ubrouskovou technikou

Svátky jara už si bez ozdobených vajíček nedovedeme ani představit. Někdo má rodinné tradiční vzory a způsoby, někdo hledá pokaždé něco nového. My jsme si pro vás připravili techniku, které se říká madeirová; vajíčka se vrtají a následně zdobí rozehřátým voskem. Vypadají potom stejně jemně a krásně jako známá madeirová krajka.

Na toto tvoření budeme potřebovat vyfouklá a zcela vyschlá vajíčka, mini hobby vrtačku, bílou voskovku, nádobku na rozpuštění voskovky, čajovou svíčku, zápalky nebo zapalovač, tužku a špendlík, případně sklenici s vodou a savem.

Vajíčko uchopíme pevně do dlaně (ale nerozmáčkneme) a postupně vyvrtáme dírkovaný vzor buď rovnou "z ruky" nebo si ho před samotným vrtáním lehce naznačíme. Když jsme s vrtáním u konce, můžeme vajíčko ponořit (cca na hodinku) do vody se savem, aby se nám oddělila vnitřní blána.

Nyní si rozpustíme voskovku. Do ploché strany tužky zapíchneme špendlík. Hlavičku špendlíku ponoříme do rozpuštěného vosku a rychlým pohybem obkroužíme každou vyvrtanou dírku. Poté už zdobíme čárkami a tečkami povrch vajíčka tak, jak se nám líbí - vytváříme vějířky, vlnovky, kytičky, ... 

... nebo můžete jako my vyvrtat dírky jen po obvodu vajíčka, ozdobit kolem několika voskovými vzory a hladké strany dozdobit ubrouskovou technikou někdy také zvanou decoupage. Na tu budeme potřebovat ubrousek s malými vzorečky - kvítky, motýlci, lístečky, ..., lepidlo a lak na ubrouskovou techniku a měkký štětec.

Z ubrousku si vytrháme malé vzory, oddělíme dvě bílé vrstvy ubrousku a poslední barevnou položíme na vajíčko. Lepidlo budeme natírat měkkým štětcem svrchu ubrousku směrem od středu obrázku ke krajům. Lehce přitlačíme (opatrně, neroztrhnout), aby se lepidlo vpilo do ubrousku a ten se vyhladil. Necháme obrázek uschnout. Poté přelakujeme. Opět necháme zaschnout. Potom už jen vystavíme na dobře viditelné místo na velikonočním stole.

Krásné Velikonoce :-) 

Na výrobu madeirové kraslice se můžete podívat na našem videu https://www.youtube.com/watch?v=bejUI9Da4ec

Madeirová kraslice zdobená ubrouskovou technikou
Madeirová kraslice zdobená ubrouskovou technikou
Madeirová kraslice zdobená ubrouskovou technikou
Madeirová kraslice zdobená ubrouskovou technikou
Madeirová kraslice zdobená ubrouskovou technikou
Madeirová kraslice zdobená ubrouskovou technikou
< Zavřít

Mozaikové srdce

Stále vymýšlíte nějaké dárky? Zkusili jste už mozaiku? Mozaikové srdíčko můžete darovat nejen k Valentýnu nebo ke Dni matek ... 

1.Na výrobu srdíčka budeme potřebovat polystyrenové srdíčko, barevné mozaikové kamínky, lepidlo na mozaiku, spárovací hmotu, kelímek, špachtličku a kuchyňskou houbičku.

2.Mozaikové kamínky lepíme lepidlem na povrch polystyrenového srdíčka nahodile nebo ve vzoru, který jsme si vybrali.

3.Mezi jednotlivými kamínky necháváme mezery, které později vyplníme spárovací hmotou. Necháme zaschnout.

4.Pro urychlení schnutí můžeme použít nějaký teplovzdušný ventilátor.

5.Mezitím si rozděláme práškovou spárovací hmotu s vodou podle návodu.

6.Špachtličkou nanášíme spárovací hmotu na srdíčko. Snažíme se, aby všechny mezery byly zaplněny.

7.Povrch uhladíme a necháme schnout volně na vzduchu. Při rychlém sušení by nám mohly vzniknout drobné trhlinky.

8.Až hmota lehce zatvrdne, začneme postupně vlhkou houbičkou otírat mozaikové kamínky. Opět necháme zavadnout. Otírání můžeme několikrát zopakovat, abychom kamínky co nejvíce očistili od hmoty, jen musíme dbát na to, abychom se co nejméně dotýkali hmoty a zbytečně ji nevymyli z mezer.

9.Omyté srdíčko necháme dokonale zaschnout a kamínky vyleštíme suchým hadříkem, aby se pěkně leskly.

Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
Mozaikové srdce
< Zavřít

Lapač snů s peříčkem

Lapače snů podle legend pocházejí od indiánských kmenů. Měly by být umístěné nad postelí (ochrana před zlými sny) nebo v okně (proudění energie). KRUH znázorňuje svět a vesmír, PEŘÍČKA na něm připevněná zachytávají energii a filtrují sny a SÍŤ zachytává špatnou energii a zlé sny, KORÁLEK uprostřed značí člověka (jeho vlastní JÁ). Dnes už málokdo věří legendám a přesto se lapače znovu vyrábějí. Spíš jsou to designové kousky, které mají vyzařovat energii a krásu. Pojďme si také jeden vyrobit pro potěchu oka.

Budeme potřebovat kovový nebo dřevěný kruh, třeba některý zde https://creative.icpraha.cz/475-ostatni.html , bavlněnou šňůrku, korálek z polodrahokamu, minerálu nebo dřevěný, nůžky, jemný hřebínek, tupou větší jehlu a trochu trpělivosti.

Šňůrku upevníme na kruh dvěma uzlíky (necháme si kousek šňůrky přesahovat) a postupně jí obtočíme celý kruh. Na konci opět zajistíme dvěma uzlíky a šnůrku nebudeme odstříhávat hned za uzlíky, ale necháme si cca 2m, které navlékneme do jehly. Nyní budeme postupně přichytávat šňůrku do oček po obvodu kruhu a vytvoříme celou síť (záleží jen a vás, jak hustá bude), až nám zbyde menší dírka uprostřed. Nyní navlékneme na jehlu korálek a upevníme do sítě (protáhneme korálek, zachytíme do sítě, protáhneme korálek zpět a dvojitým uzlíkem v síti zajistíme). Z kousku šňůrky který jsme si nechali přesahovat na začátku kruhu, utvoříme poutko na zavěšení. V tomto kroku máme lapač hotový. Můžete na něj navěsit mašličky, peříčka, kamínky. My jsme pokračovali dál a uděli si i jedno peříčko ...

Na spodní stranu lapače jsme upevnili šňůrku dlouhou cca 22 cm a přehnutou napůl (osnova peříčka). Potom jsme si nastříhali kousky dlouhé 9 cm (množství si přidávejte podle toho, jak dlouhé peříčko budete chtít). Pracovali jsme vždy s dvojicí šňůrek a přivazovali je na osnovu podle obrázku (Každý přehnout na polovinu, jeden vložit pod osnovu, druhý nad osnovu, konce protáhnout protilehlým obloučkem, utáhnout. Přichycovat střídavě, aby se nám tvořily obloučky pravidelně na obou stranách osnovy.) Na konci peříčka jsme osnovu upevnili dvěma uzlíky. ostrými nůžkami jsme sestřihli přibližný tvar budoucího peříčka a poctivě rozčesávali šňůrku, aby se rozdělila na jednotlivá vlákna. Nakonec jsme peříčko doupravili ještě nůžkami. Pokud budete dělat větší tvar, můžete peříčko natužit (tužidlo na prádlo, škrob, cukrová voda), aby pěkně drželo tvar.

HOTOVO! Přejeme vám krásné sny a hodně pozitivní energie ;-)

Lapač snů s peříčkem
Lapač snů s peříčkem
Lapač snů s peříčkem
Lapač snů s peříčkem
Lapač snů s peříčkem
Lapač snů s peříčkem
Lapač snů s peříčkem
Lapač snů s peříčkem
Lapač snů s peříčkem
Lapač snů s peříčkem
Lapač snů s peříčkem
Lapač snů s peříčkem
Lapač snů s peříčkem
Lapač snů s peříčkem
< Zavřít

Exploding box

obr1

Malým dárkem může udělat člověk velkou radost, a proto si dnes ukážeme, jak vyrobit originální krabičku, jíž se v současné době říká exploding box a která se stane originálním obalem na dárek (k narozeninám či svátku, k sňatku nebo jen pro krásný den).

Malým dárkem může udělat člověk velkou radost, a proto si dnes ukážeme, jak vyrobit originální krabičku, jíž se v současné době říká exploding box a která se stane originálním obalem na dárek (k narozeninám či svátku, k sňatku nebo jen pro krásný den). Stejně tak můžete tuto krabičku proměnit s několika úpravami v minifotoalbum, které bude samo o sobě krásným dárkem. Nápadům se meze nekladou. 

1. Pusťme se tedy do tvoření Na naši krabičku budeme potřebovat korpus krabičky a víčka (https://creative.icpraha.cz/409-krabicka-exploding-box-10x10x10cm-kraft-300g.html?kodProduktu=CRSC18349&zpet=id-16-1 ), které si můžete přímo zakoupit nebo vyrobit z kartonu v potřebné velikosti. Hodit se nám budou vzorované i jednobarevné papíry více gramáží, různé přízdoby a stužky, potřebujeme také oboustrannou lepící pásku, z pomůcek pak pravítko, tužku, řezačku, nůžky, tavnou pistoli

2. My budeme pracovat s korpusem krabičky o velikosti strany 10 cm. Krabičku i víčko si naohýbejte podle vyznačených linií. Nejprve ozdobíme vnější stranu krabičky a víčka - ze vzorovaného papíru si nařežeme 6 čtverečků o velikosti 9x9 cm (boky, dno a víčko krabičky) a 4 obdélníčky o velikosti 9x1,5cm (boky víčka).

3. Přilepíme oboustrannou lepící páskou (pokud máme papír s textem, dbáme na to, aby po sestavení krabičky nebyl text "vzhůru nohama"). Nelepte tekutým lepidlem, krabička by se vám mohla zvlnit.

4. Nyní si nařežeme z dalšího připraveného vzorovaného papíru 4 čtverečky o velikosti 9x9,5cm na vnitřní stěny krabičky a 2 čtverečky 9x9cm na dno a vnitřní stranu víčka (vnitřní boky víčka jsme nezdobili, pokud chcete, můžete je ozdobit také). Nalepíme (nezapomeňte, dbáme na směr textu nebo obrázků).

5. Slepíme víčko krabičky do požadovaného tvaru pomocí oboustranné lepící pásky.

6. Teď se pustíme do vnitřku krabičky - na dno jsme vytvarovali  a přilepili přihrádku z tvrdšího kartonu, kam později vložíme peníze nebo vstupenku na "kulturu", na dvou bočních stěnách jsou přilepené stužky, kterými přivážeme čokoládičky pro sladký den, na dalších dvou stěnách jsou kapsičky třeba na kartičky s blahopřáním, vzkazy nebo fotografie.

7. Přilepíme přízdoby, případně stužky, provázky. Ozdobíme dle potřeby a fantazie nebo podle toho, co se hodí k tématu dárku.

8. Naplníme a dáme stranou, abychom čokoládičky nesnědli dřív, než dokončíme víčko krabičky ;-)

9. Nyní přišlo na řadu víčko, které by mělo být "korunou" našeho díla. Skládáme mašličky, kytičky a další přízdoby tak dlouho, dokud neuznáme, že je to právě teď to pravé ořechové (i naše přízdoby původně přichystané jsme nakonec vyměnili za jiné, které se nám v tu chvíli zdály vhodnější - kytičky jsou vyrobeny technikou quilling). Pak se chopíme lepící pásky, na větší přízdoby můžeme použít i tavnou pistoli a vše dokonale přilepíme.

10. Poté už se kocháme naším výtvorem a radujeme se z povedené práce.

Krásný den :-)

Máme pro vás i videonávod https://www.youtube.com/watch?v=dP8Gx3hf6e4 

 

Exploding box
Exploding box
Exploding box
Exploding box
Exploding box
Exploding box
Exploding box
Exploding box
Exploding box
Exploding box
Exploding box
< Zavřít

Blahopřání v dárkové krabičce

Nic neudělá větší radost než vlastnoručně vyrobené blahopřání, které je odrazem vztahu k obdarované(mu). A když toto přání uzavřete do podobné dárkové krabičky, předáte rovnou malý originální dárek.

I my máme občas tu čest vyrobit pro některé zákazníky nebo přátele dárkovou sadu, a tak jsme si pro vás připravili inspirační návod s fotografiemi.

Na výrobu budete potřebovat korpus krabičky (my jsme zvolili tuto https://creative.icpraha.cz/410-krabicky.html ), základ přáníčka (nebo si jej uříznete z připraveného papíru vyšší gramáže), vzorované i jednobarevné papíry různé gramáže, dekorační papírové kytičky a lepenkové přízdoby, bavlněný provázek, peříčka. Pomůcky použijeme následující - řezačku na papír, bigshot + výsekový nůž, raznici na zakulacení rohů, oboustrannou lepící pásku, oboustranné lepící tečky.

Na připravené přání si oboustrannou lepící páskou nalepíme jako podklad pro zdobení různě velké obdélníky z připravených papírů, kterým jsme zakulatili rohy raznicí. Ze silnějšího papíru vyřízneme na bigshotu květinovou mandalu a nalepíme na obdélníky. Na ni si rozložíme drobné dekorace do požadované kompozice a v okamžiku, kdy jsme se skladbou spokojeni, vše nalepíme. Dozdobíme peříčky a provázkovou mašličkou. Na drobné kousky použijeme oboustranně lepící tečky, na větší oboustranně lepící pásku. Dovnitř přání můžeme nalepit cedulku s předtištěným textem nebo napsat svůj vlastní text a ještě ozdobit drobnou přízdobou, aby se dalo přání dobře zavřít.

Dno krabičky složíme přesně podle vyznačených skladů (v tom případě nám vše krásně "sedne" a nic nemusíme lepit). Na rozložené víčko krabičky nejprve nalepíme oboustrannou lepící páskou opět základ v podobě různě velkých obdélníků se zaoblenými rohy a vyříznutou květinkovou madalu. Poté víčko složíme přesně podle vyznačených skladů (krabička pak bude krásně držet zavřená a nebudete ji muset ničím převazovat, aby se vám náhodou neotevřela dřív, než bude třeba). Nyní nalepíme drobné dekorace do kompozice hodně podobné té na blahopřání, aby nám to pěkně "ladilo". 

Pokud jste došli v tvoření až sem, máte hotovo. Nyní stačí vložit blahopřání do krabičky, krabičku zavřít a spěchat na oslavu, abyste mohli dárek předat a sledovat radost v očích obdarované(ho). Určitě uvidíte obdiv za své dílo i v očích ostatních zúčastněných.

Na výrobu podobného přání (bez krabičky) se můžete podívat na našem videonávodu.

Přejeme vám krásné chvíle u tvoření.

Blahopřání v dárkové krabičce
Blahopřání v dárkové krabičce
Blahopřání v dárkové krabičce
Blahopřání v dárkové krabičce
Blahopřání v dárkové krabičce
Blahopřání v dárkové krabičce
Blahopřání v dárkové krabičce
< Zavřít
30.10.2020

Dýně z filcu nebo zbytků látek

Pro podzimní tvoření s dětmi jsme připravili krátký návod na jednoduchou dýni, vyrobenou z filcu nebo zbytků látek.

 

Budete potřebovat: zbytek látky nebo filc, režnou nit (příp. slabší provázek), jehlu, kousek drátku, krátkou větvičku a trochu výplně (polystyrenové kuličky, duté vlákno, odstřižky látek), nůžky a tavnou pistoli.

Začínáme: vystřihneme si kruh (velikost kruhu necháme na vás - čím větší kruh, tím větší dýně; my začneme na průměru kruhu cca 18cm; pokud vás to bude bavit, můžete kruhy zvětšovat nebo změnšovat a vyrobit různě veliké dýně), tento kruh si 1-1,5cm od kraje po obvodu prošijeme větším předním stehem. Stáhneme lehce do "pytlíčku" a začneme plnit výplní. Když máme naplněno utáhneme provázek a zapošijeme, aby se nám stažení nepovolilo. Poté prošijeme středem dýně svrchu vnitřkem dolů a venkem nahoru podél obvodu dýně tak, abychom vytvořili 6 stejných dílků a opět zapošijeme, aby se nic nepovolilo. Zapneme tavnou pistoli a než se nám zahřeje, vystřihneme si lístek z odlišné látky, připravíme délkou odpovídající stopku dýně z větvičky a nakroutíme drátek. Větvičku a drátek vlepíme dovnitř dýně a otvor zakryjeme přilepením lístku. Vypneme tavnou pistoli a máme hotovo. Tedy pokud vám bude stačit na dekoraci jen jedna dýnička ;-) 

Dýně z filcu nebo zbytků látek
Dýně z filcu nebo zbytků látek
Dýně z filcu nebo zbytků látek
Dýně z filcu nebo zbytků látek
Dýně z filcu nebo zbytků látek
Dýně z filcu nebo zbytků látek
< Zavřít

Chryzantéma jako živá

Je tady podzim a k podzimu patří i chryzantémy. Dnes jsme si proto pro vás připravili fotonávod na výrobu chryzantémy z foamiranu, která bude vypadat jako živá.

Foamiran je jemná pěnovka původem z Iránu, která je určena především na výrobu květin. Prodává se barevný, ale lze jej dobarvovat a stínovat barvami (suché nebo olejové pastely, akrylové barvy). Tvaruje se za tepla (žehlička, horkovzdušná pistole), dál pak třeba pomocí šablon a různých pomůcek, často se tvary po zahřátí rychle poskládají a žmoulají mezi prsty, tím se stávají ještě tenčí. Výrobky se lepí a kompletují pomocí tavné pistole, vteřinovým lepidlem nebo speciálním lepidlem na pěnovku.

 

Na výrobu naší chryzantémy budete potřebovat:

Materiál: bílý nebo smetanový foamiran (případně speciální pěnovku na výrobu květin) a kousek zeleného (nemusí být) https://creative.icpraha.cz/616-foamiran-a-pryz-pro-vyrobu-kvetin.html, olejové pastely, kousek alobalu, drátek, zahradnická lepenka

Pomůcky: nůžky, olejové pastely, žehlička, tavná pistole, kuchyňské houbičky, dvě kuličky (prům. cca 2 a 4 cm)

  1. Z foamiranu si vystřihnete 3 kolečka prům. 7,5cm, 2 kolečka prům. 6cm a 2+1 (zelené) kolečka prům 4,5cm. Všechna kolečka dvou menších průměrů si po obvodě nastříháte na 16 dílků (střed zůstane prům.2,5cm), 3 největší kolečka si po obvodě nastříháte na 24 dílků (střed zůstane také cca 2,5cm). Každý dílek si shora zastřihnete do oblé špičky a vzniknou vám pěkné okvětní plátky.
  2. Nyní je na řadě barvení. Pomocí houbičky roztíráme směrem od středu ke kraji lístků nejprve žlutý pastel, poté tmavě okrový a na vnější okraj nanášíme oranžový pastel. Pokud se vám stane nehoda a nějaký ten lísteček se při barvení odtrhne, nic se neděje. Ani příroda není dokonalá a v tom množství lístečků se nějaká ta jedna mezírka ztratí. Jen jich nesmí být moc.
  3. Nezapomeňte ani na hranu lístků, aby neprosvítal světlý foamiran.
  4. Máte nabarveno, zapněte žehličku (2 tečky bez napařování). U všech koleček dvou větších průměrů zahřejete každý jednotlivý lístek zvlášť a ihned přehnete v prstech podélně na polovinu. Poté si připravíte k ruce suchou a čistou houbičku a kuličky. Vytvarovaný celý okvětní plátek opět lehce nahřejete (spíš střed plátku), ihned položíte na houbičku a pomocí kuličky vmáčknete do houbičky. Odložíte a tvarujete další.
  5. Plátky nejmenšího prům. nahříváte jen celé, nikoliv jednotlivé lístečky, položíte na houbičku a vmáčknete pomocí kuličky dovnitř. Krásně se vám stočí téměř do kuličky. Poté ještě vyndáte kuličku a plátek podržíte v prstech pevně stočený do kuličky, aby držel tvar
  6. Z kousku alobalu si vyrobíte kuličku takového průměru, aby se schovala do nejmenšího okvětního plátku.
  7. Na řadu přichází kompletace květu. Nejprve vlepíte do středu nejmenšího okvětního plátku alobalovou kuličku. Lepidlo nanesete i na horní část a přitisknete okvětní lístečky tak, aby kulička nebyla vidět. Postupně lepíte okvětní plátky podle velikosti od nejmenších po ty největší. Lepidlo nanesete na celý střed. Nakonec nalepíte do spodu zelený kališní plátek, který jste tvarovali stejně jako nejmenší okvětní plátky. Pokud chcete květ použít na sponu, brož, čelenku apod., jste s prací u konce. Stačí jen podle šablony nebo podle ruky vystřihnout list, dobarvit, vytvarovat a přilepit ke spodní straně květu.
  8. Pokud byste chtěli udělat chryzantémy další a dát si celou kytici do vázy, musíte ještě vyrobit stonek. Na jednom konci drátku necháme 1cm a zbytek omotáme zahradnickou lepenkou. Přilepíme lístek. Na konec drátku bez lepenky nanesete trošku lepidla a vpíchnete do spodu květu. A teď už máte první chryzantému zcela hotovou.

Vypadá jako živá, co říkáte? ;-)

Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
Chryzantéma jako živá
< Zavřít